Skip to content

Architektura 21szego wieku : sieć / Ivana Andjelic + Nemanja Kocic + Natalija Usendic

2 lata ago

373 words

Dzięki uprzejmości Ivana Andjelic + Nemanja Kocic + Natalija Usendic Zespół studentów Ivana Andjelic, Nemanja Kocic i Natalija Usendic podzielił się z nami proponowanym rozwiązaniem konkursu na nagrodę Schindlera 2011 dla Parku Olimpijskiego w Berlinie.
Dodatkowe zdjęcia i tekst są dostępne po przerwie.
Pojęcie.
sieć.
powstała na podstawie pomysłów z architektonicznego punktu widzenia, a także filozoficznych poglądów na temat użytkownika parku.
Jednym z AIMS było urzeczywistnienie poczucia przynależności poprzez jasno zbudowaną strukturę i naturę konfliktu.
Tworzenie ZIELONEGO POŁĄCZENIA.
z najgęściej zalesionego lasu do najbardziej wybudowanej części parku poparł jedynie ideę SIECI GRIDOWYCH, które wtapiają się w naturę, czyniąc ją dostępną dla wszystkich.
Dzięki uprzejmości Ivana Andjelic + Nemanja Kocic + Natalija geometria Usendic Grid została zaprojektowana z przeglądem istniejących głównych kierunków na miejscu, a także z ideą wspierania funkcji Stadionu Olimpijskiego.
Koncepcja wykorzystuje konfigurację terenu jako jedną z zalet.
Dzięki uprzejmości Ivana Andjelic + Nemanja Kocic + Natalija Usendic Po izometrii sądowej wprowadzono pieszy PATHS, który umożliwia ruch wszystkim i wszędzie, ale także reprezentuje rodzaj przejścia między budynkami i naturą.
MEGA STRUKTURY nadają całemu parkowi tożsamość i dają użytkownikowi poczucie przynależności z możliwością wyraźnej orientacji: obiekt-przyroda otwarta-zamknięta.
Wewnątrz mega struktur sieć sama się kompleksuje, a wszystkie funkcje są zorganizowane na podstawie matrycy, a są tu hotel, korty tenisowe, centrum handlowe, hokej.
Siatka siatki odbija się na DACHU, gdzie wewnątrz sieci pojawiają się szklane otwory lub zielone atrium, pozwalające na wewnętrzne opłynięcie zawartości.
Dzięki uprzejmości Ivana Andjelic + Nemanja Kocic + Natalija Usendic O konkursie: Dzięki uprzejmości Ivana Andjelic + Nemanja Kocic + Natalija Usendic Schindler Award 2010 to wizja ulepszonego i dostępnego.
Olympic Park Berlin.
Aby uzyskać inne informacje o konkursie: http://www.schindleraward.com Nagrody: -w konkursie Schindler Award 2010 weszła na krótką listę około 50 projektów (od około 900), ale nie dotarła do finałowej rundy – projekt wygrał II miejsce na 19.
Międzynarodowych Targach Urbanistów w Serbii, w kategorii Praca dla studentów dzięki uprzejmości Ivana Andjelic + Nemanja Kocic + Natalija Usendic
[więcej w: excisio completa, bramy garażowe rolowane, bramy segmentowe cennik ]

Powiązane tematy z artykułem: bramy garażowe rolowane bramy segmentowe cennik excisio completa