Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Pionowa jaskinia w Nunavut / rzlbd

2 lata ago

294 words

Wieża Nunavut autorstwa rzlbd jest strukturą, która ma na celu spełnienie ludzkiej woli podbicia grawitacji, a jednocześnie stanowi wyzwanie dla nowoczesnego pojęcia drapaczy chmur jako pionowego wytłoczenia dwuwymiarowego układu na ziemi.
Pragnieniem jest zaprojektowanie drapacza chmur, w którym każda przestrzeń jest dostosowana do mieszkańca.
Czytaj więcej po przerwie.
The Primitive Future, The Nunavut Tower, jako pionowa jaskinia szanuje ludzi.
prymitywne reakcje na znalezienie schronienia i wysokości wznoszenia.
Na najbardziej nietkniętych krainach na północy Nunavut, gdzie lodowe krańce są jedynymi widocznymi ruchomymi krajobrazami na wodzie, wznosi się wieżowiec, aby objąć krajobraz.
Dzięki uprzejmości rzlbd Zainspirowany zjawiskiem naturalnym i szanujący najbardziej prymitywną formę schronienia, jaskinia rozszerza się pionowo poprzez układanie w stos.
To czyste podejście do wyniesienia mieszkania powoduje nie powtarzające się wersje przestrzeni bez identycznej typologii, gdzie każdy pojedynczy człowiek ma unikalną przestrzeń.
Wieża jest odległą rehabilitacją dla niespokojnych dusz, pionową ekspansją na wyjątkowo płaskim horyzoncie, kurortem, który staje się mobilną strukturą, siedząc na lodowcach Nunavut, gdzie sceneria i atmosfera są przedmiotem ciągłych zmian.
Forma inspirowana jest dziełami lokalnych artystów z Arktyki.
Plan 01 Ich oderwanie od nowoczesnego stylu życia i złożonych struktur miejskich pozwala im utrzymywać bliskie relacje z niewidzialnymi siłami natury, i w ten sposób naturalnie uformowane kamienie są starannie ułożone.
Reprezentacja równowagi staje się rzeźbą, która odsłania niewidzialne połączenie mas.
Kwestie ochrony środowiska w regionie arktycznym są równie niekonwencjonalne i unikalne jak ustawienia wieży.
W kraju, w którym dzień może trwać sześć miesięcy, zmienia się każdy przewidywalny styl życia, zapewniając idealne warunki do rehabilitacji.
plan 02
[przypisy: mrówka olesno, sgraffito, kościół santa maria della salute w wenecji ]

Powiązane tematy z artykułem: kościół santa maria della salute w wenecji mrówka olesno sgraffito