Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Wadi Resort / Oppenheim Architecture + Design

2 lata ago

485 words

Oppenheim Architecture + Images / Renderings by Luxigon W globalnym konkursie na nowy luksusowy cel w Wadi Rum, zwycięska propozycja Jordana Oppenheim Architecture + Design, Wadi Resort, dostarczyła ekologiczne rozwiązanie projektowe.
Planowany do ukończenia w 2014 r.
Projekt składa się z 47 pustynnych lóż prezentujących przyszłe prymitywne doświadczenia.
Projekt miał na celu reinterpretację sposobu, w jaki społeczeństwo radzi sobie z otaczającą przyrodą, korzystając w pełni z mistycznej doliny, w której pustynny piasek spotyka się z pustynnym kamieniem.
+ 20 Projekt łączy się w milczeniu ze swoim cudownym otoczeniem, wykorzystując i wzmacniając naturalne piękno pustyni, aby stworzyć zakwaterowanie wyjątkowo żywiołowe i luksusowe.
Dramatycznie usytuowane, loże i wille w swoich różnych wcieleniach; chodzi o zmysłowe połączenie z kulturą i miejscem.
Wynikające stąd doświadczenie jest rewolucyjnym pojęciem bogactwa celowo zredukowanym do tego, co niezbędne.
.
Oppenheim Architecture + Images / Renderings by Luxigon Struktura loży zostanie wyrzeźbiona w skałach piaskowca, wykorzystując istniejące geologiczne geometrie skały do opracowania formy.
Inne struktury składają się z ubitej ziemi i cementu zmieszanego z miejscowym czerwonym piaskiem.
Minimalne, ale potężne gesty architektury, zarówno budowane, jak i rzeźbione, tworzą harmonię i równowagę podczas kadrowania i wzmacniania otoczenia.
Wnętrze i zewnętrzna strona są celowo zamazane, co zapewnia maksymalny efekt przy minimalnym wysiłku.
Zainspirowany pierwotnym, Oppenheim wykorzystał swoją wiedzę w zakresie zrównoważonego projektowania, aby stworzyć pasywne środki wentylacji krzyżowej, korzystając w pełni z naturalnego efektu chłodzenia skał i odpowiedniego pozycjonowania, pozwalając projektowi zminimalizować zużycie energii i zmaksymalizować komfort życia.
.
Oppenheim Architecture + Images / Renderings by Luxigon.
Wyszkoliliśmy i wzmocniliśmy nasze zmysły, aby widzieć, wąchać, smakować, słyszeć i dotykać mistycznego piękna Wadi Rum.
Wykorzystaliśmy naturalną moc pustyni poprzez pierwotne i instynktowne ruchy projektowe, poinformowane przez siły, rytmy i wzory natury.
Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość,.
mówi Oppenheim o swoim procesie twórczym dla projektu.
.
Oppenheim Architecture + Images / Renderings by Luxigon Zastosowane strategie to te, które zostały udowodnione na przestrzeni ostatnich tysięcy lat.
Dowiedzieliśmy się wiele od cywilizacji, które żyły na pięknej i magicznej pustyni od tysiącleci.
Dużo uwagi poświęcono wykorzystaniu lokalnych materiałów, a także różnych środków służących ochronie wody, zarówno w przypadku nawadniania ludzi, jak i nawadniania, w celu ustanowienia względnie zamkniętego systemu zbierania wody deszczowej w podziemnych cysternach i ponownego zbierania szarej / czarnej wody przez żywą maszynę botaniczną i natura biologiczna.
Wszystkie systemy i usługi będą całkowicie integralną częścią projektu.
Forma architektoniczna o powierzchni 80 000 stóp kwadratowych odpowiada bezpośrednio na bogate sygnały regionalne: proces ewolucyjny, który ustanowił, przez tysiąclecia, wyraźną i odpowiednią tożsamość na Bliskim Wschodzie.
.
Oppenheim Architecture + Images / Renderings by Luxigon
[więcej w: mrówka olesno, reduktor ciśnienia, mrówka olkusz ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka olesno mrówka olkusz reduktor ciśnienia