Skip to content

Budownictwo i architektura : Xintiandi Factory / Peter Ruge Architekten

2 lata ago

445 words

Dzięki uprzejmości Peter Ruge Architekten zespół projektowy Peter Ruge Architekten z Berlina podzielił się z nami swoim projektem, adaptacyjnym wykorzystaniem nowej fabryki Xintiandi.
Dodatkowe zdjęcia projektu i narracja od architektów są dostępne po przerwie.
Strona jest historyczną fabryką Hangzhou Machine, koncepcja budynku ma na celu stworzenie harmonii miejsc o nieodłącznym charakterze przemysłowym z nowoczesną estetyką wnętrz.
Stara fabryka Xintiandi zostanie odnowiona w wysokiej jakości budynku z kombinacją funkcji, w tym biura, handlu detalicznego, hotelowego i wielofunkcyjnego.
Dzięki uprzejmości Peter Ruge Architekten odgrywa ona najważniejszą rolę w naszej propozycji projektowej, aby utrzymać istniejącą strukturę przemysłową i właściwości w jak największym stopniu.
W celu przejścia do struktury wewnętrznej wszystkie nowe przestrzenie rozmieszczone na czterech piętrach są zorganizowane wzdłuż elewacji zewnętrznej, podczas gdy w centralnej części architektury zostaje zachowana pojemna przestrzeń.
Długość przestrzeni jest równa istniejącej tkaninie na poziomie.
W elewacji rozciąga się na wszystkie piętra.
Piękna stalowa konstrukcja ramy dachu zostanie zachowana i otoczona nowym szklanym dachem, zalewając przestrzeń naturalnym światłem i tworząc połączenie pomiędzy wnętrzem i wnętrzem.
Energia architektury i jej otoczenia popłynie w pojemnym lobby w sposób falisty i wywiera pozytywny wpływ na architekturę.
Dzięki uprzejmości Peter Ruge Architekten istniejąca betonowa fasada i okno od strony południowej i północnej zostaną całkowicie usunięte.
Wystająca stalowa rama rozciąga się o metr poza istniejącą skórą.
Forma budynku zachowa strukturę starego odlewni ze stali odlewniczej.
Regularna konstrukcja stalowej ramy odbija się od poziomych i pionowych siatek architektury.
Kolejno wystające części stalowej konstrukcji na wszystkich piętrach podkreślają nowe połączenie ścian istniejących cegieł.
Te stalowe ramy tworzą elewację z podwójnej ściany osłonowej.
Zewnętrzna warstwa jest wykonana ze szkła przeciwdeszczowego ze szwami powietrznymi, a wewnętrzna warstwa to elastyczne drzwi przesuwne ze szkłem izolacyjnym.
Dwupiętrową zewnętrzną elewację stalową i ekran multimedialny LED można oglądać z dróg w pobliżu elewacji południowej i północnej.
Dzięki uprzejmości Peter Ruge Architekten Projekt tej nowej elewacji nie tylko zademonstruje harmonię między nowoczesnymi i historycznymi strukturami przemysłowymi, ale także stworzy unikalny język architektoniczny, który uwzględnia zarówno przeszłość, jak i teraźniejszość.
Architekci: Peter Ruge Architekten Berlin + DBH Stadtplanungs GmbH Zespół projektowy Hangzhou: Pysall Ruge Architekten / Peter Ruge, Matthias Matschewski, Hysook Ahn, Alexander Andrejew, Byoung Gil Jung, Lucas Gray, Tatjana Sinelnikova, Maria Katschalova
[przypisy: reduktor ciśnienia, excisio completa, ostroga pietowa ]

Powiązane tematy z artykułem: excisio completa ostroga pietowa reduktor ciśnienia