Skip to content

Nowoczesna architektura : Budynek główny IPOST / studiobv36

2 lata ago

298 words

Dzięki uprzejmości studiobv36 Budynek siedziby IPOST przy Daniele Durante_studiobv36 zaczyna się od silnego związku z urbanizacją obszaru i jego sąsiedztwa z blokiem o wysokiej gęstości, w tym z budynkiem Telecom w Rzymie, we Włoszech.
Te relacje popchnęły ideę projektu w kierunku dialogu z miejską skalą, czyniąc budynek jak blok perspektywy , z silnym wpływem tworzywa sztucznego.
Czytaj więcej po przerwie.
Dzięki uprzejmości studiobv36 Wybór bloku jest określony przez dokładne wyrównania urbanistyczne jako otwarcie na miasto, które przedłuża samo miasto.
Celem projektu jest przekształcenie bloku miejskiego z zamkniętego obiektu w inną pionową sekwencję elementów o zmiennej płaszczyźnie.
Budynek składa się z ośmiu woluminów w układzie liniowym, umieszczonych jeden na jeden.
Główna fasada przy Via Semeria jest osłonięta wystającymi woluminami.
Ekspozycja na słońce jest sprawdzana przez konkretny system technologiczny.
Każda szklana fasada składa się z trzech szklanych warstw, w warstwie pomiędzy dwoma szklanymi panelami znajduje się biały poliwęglanowy panel wykonany ze specjalnej trójkątnej matrycy.
Pozwala to na odbijanie światła, co sprawdza odblaski i magazynowanie ciepła.
Dostępne są 4 panele o różnej przepuszczalności, które nadają budynkowi jednorodność tekstury i gęstość objętościową o zharmonizowanym efekcie, od parteru do ostatniego poziomu.
Dzięki uprzejmości studiobv36 Architekci: Daniele Durante_studiobv36 Lokalizacja: Rome Klient: Istituto Postelegrafonici.
Program IPOST: nowy budynek dla siedziby IPOST Status: Międzynarodowy konkurs na projekt w dwóch etapach.
Pierwsza sklasyfikowana powierzchnia brutto: 7156 mq Powierzchnia budowy: 15,894 mq Koszt budowy: 30.000.000 euro Konsultanci: Ai Engineering, współpracownicy Ai Studio Design: Martina Tel ., Federico Pitzalis, Fabrizio Arrigoni, Claudio Cortese, Stefano Jacopini.
[hasła pokrewne: reduktor ciśnienia, sgraffito, bramy garażowe rolowane ]

Powiązane tematy z artykułem: bramy garażowe rolowane reduktor ciśnienia sgraffito