Skip to content

Architektura 21szego wieku : MVRDV przekształca nieużywane laboratorium w centrum telefoniczne i inkubator

2 lata ago

738 words

MVRDV Miasto Dijon i Teletech International wybrało MVRDV, aby przekształcić nieużywane laboratorium Dijon Mustard ukończone w 2004 roku w innowacyjne centrum telefoniczne z centrum edukacji, inkubatorem i programem społecznym.
Transformacja poprzez ponowne wykorzystanie jest jednym ze współczesnych problemów w architekturze europejskiej od czasu obecnego kryzysu.
Zakończenie 2012 r.
Modernizacji planowane jest na 2012 r.
Więcej zdjęć i pełne informacje prasowe po przerwie.
W całej Europie budynki są puste i czekają na nową przyszłość.
Przemiany są zwykle związane z zachowaniem historycznie lub architektonicznie znaczących części budynku.
W tym przypadku budynek jest prawie nowy, został ukończony w 2004 r., A akt zachowywania ukierunkowany jest na ponowne wykorzystanie.
Nieczynny budynek to dawne laboratorium musztardy Unilever Dijon, które zostało zamknięte w 2009 roku.
Budynek jest w dobrym stanie, ale ze względu na swoją dużą objętość nie nadaje się do tradycyjnych miejsc pracy.
Budżet budowy jest zbyt niski, aby wymieniać elewację lub wprowadzać poważne zmiany w strukturze.
Konieczna jest dobra równowaga pomiędzy interwencją a inteligentnym ponownym wykorzystaniem istniejącego.
.
MVRDV Centrum telefoniczne Teletech, które zajmie budynek, ma godziny szczytu rano, po południu i wczesnym wieczorem, tylko w tych momentach budynek zostanie całkowicie zajęty przez pracowników.
W tych krótkich okresach można wykorzystać miejsca pracy, które nie byłyby odpowiednie na ośmiogodzinną zmianę.
Z tego powodu dawna fabryka gorczycy stała się ciekawą alternatywą dla bardziej tradycyjnej przestrzeni biurowej.
Strategia transformacji jest dostosowana do tego nieregularnego użytkowania budynku.
Wnętrze staje się krajobrazem pracy, a 600 młodych operatorów call center będzie miało elastyczne przestrzenie: będą mogli logować się w dowolnym miejscu w tym krajobrazie.
Oferowane są różne cechy, takie jak ciche, otwarte lub odosobnione miejsca.
Sposób, w jaki młodzi ludzie często pracują, z laptopem na sofie lub łóżku, był inspiracją dla wystroju wnętrza: przestrzeń musi spodobać się operatorom, aby pracowali tak, jak im się podoba, przestrzeń będzie nieformalna i wyposażona w przytulne przedmioty.
zapewniają zabawne i kreatywne środowisko pracy.
.
MVRDV Duże okno, światła nieba i duże atrium są wykorzystywane do tworzenia poczucia wspólnoty i pozwalają na przenikanie światła dziennego o objętości 40 x 70 metrów.
Ponieważ te interwencje wykorzystują znaczną część budżetu, pozostałe części musiały być zaprojektowane tak ekonomicznie, jak to tylko możliwe.
Fasada nie będzie na przykład wymieniana, lecz przekształcana prostym drukiem z kodem kodu flash przełożonym na działalność firmy; fasada będzie działać jako komunikator i sygnalizować transformację.
Parter zawiera parking i nie może być zamieszkany, ponieważ budynek znajduje się na równinie zalewowej.
.
MVRDV Poza godzinami szczytu operatorzy call center będą mieli czas wolny, w którym będą mogli korzystać z centrum edukacji, galerii i inkubatora projektów, również zlokalizowanego wewnątrz budynku.
MVRDV postrzega tę transformację jako przykładowy projekt dla współczesnej architektury europejskiej w czasach obecnego kryzysu.
Jak ponownie wykorzystać budynek, który jest strukturalnie w dobrym stanie, ale nie nadaje się do tradycyjnej transformacji i użytkowania.
Im bardziej możliwe jest ponowne wykorzystanie istniejącego, tym więcej środków zostanie uwolnionych na interwencje.
Niezwykły budynek przywołuje niecodzienny użytek, a na koniec idealnie dopasuje się do rytmu pracy Teletechu.
Budżet sprawia, że ponowne użycie literalne jest konieczne i prowadzi do mniejszej liczby wymian i lepszego zrównoważonego charakteru aktu transformacji.
.
MVRDV Teletech jest francuskim dostawcą usług z centrami obsługi połączeń na całym świecie.
W Dijon Teletech International eksperymentuje z połączeniem call center, centrum edukacji, przestrzeni rekreacyjnej i inkubatora, aby tworzyć i utrzymywać miejsca pracy we Francji, które są zwykle zlecane krajom rozwijającym się.
Pomimo światowego trendu w tym sektorze, który zmniejsza koszty i stale zwiększa Taylorism, firma inwestuje masowo w swoją politykę społeczną wraz z tym projektem budowlanym.
Ambicja jest skierowana na wymyślanie i rewolucjonizowanie istniejących procedur w celu poprawy relacji marki klienta poprzez lepiej wykwalifikowanego agenta call center.
Teletech International uważa, że jakościowa przestrzeń robocza jest częścią rozwiązania zapewniającego wyższy poziom interakcji z konsumentami.
Firma będzie przyciągać, uczyć i utrzymywać na miejscu pracowników o wysokim profilu, którzy mogą oferować wyspecjalizowane i wyrafinowane usługi.
Nowy budynek i program społeczny są istotną częścią tej innowacyjnej strategii.
.
MVRDV
[patrz też: zabudowa zagrodowa, bramy garażowe rolowane, zabudowa zagrodowa bezpyłowe ]

Powiązane tematy z artykułem: bramy garażowe rolowane mrówka nowe miasto lubawskie zabudowa zagrodowa