Skip to content

Nowoczesna architektura : Kancelaria Premiera Korei Południowej + rezydencja / PRAUD

2 lata ago

279 words

Dzięki uprzejmości PRAUD, firma architektoniczna z siedzibą w Bostonie, PRAUD, podzieliła się z nami niedawnym zgłoszeniem do biura Premiera Korei Południowej i Rezydencji w Sejong City, w Korei Południowej.
Śledź po skoku, aby uzyskać dodatkowe obrazy i opis koncepcji od architektów.
KONCEPCJA: Dzięki uprzejmości PRAUD Witryna ma silną przewagę wynikającą z naturalnej topografii i scenerii.
Został opracowany jako stopniowana ziemia uprawna, a istniejące budynki znajdują się na miejscu w odniesieniu do jej topografii.
Jest to bardzo typowa logika lokalizacji w Korei, która umieszcza linie topograficzne w ważniejszych kryteriach niż kierunek absolutny.
Podobnie jak w tradycyjnej świątyni w Korei, ta logika lokalizacji jest możliwa, ponieważ każdy budynek ma niewielką powierzchnię i może swobodnie poruszać swoją osią.
Dlatego w tym projekcie najpierw zdecydowaliśmy się pogrupować wymagane programy na cztery kategorie, abyśmy mogli grać wokół mniejszych rozmiarów.
Trzy masy powiązane z programami publicznymi znajdują się na niższym poziomie, a każdy z nich siedzi na stronie z własną osią w stosunku do topografii.
Usytuowanie mniejszych mas sprawia, że górna masa, będąca programem rezydencyjnym, może być wolna od topografii i podążać za kierunkiem słońca, co jest bardziej krytycznym problemem w programach mieszkalnych.
Dzięki uprzejmości PRAUD Ten projekt jest również częścią projektu badawczego Topologia i typologia .
i opracowaliśmy pomysł.
Frytek.
jako topologia i.
Wzór strukturalny.
jako typologia.
Dzięki uprzejmości PRAUD Architekt: PRAUD + Sunghyun Architekci Architekt krajobrazu: Lee Yoon-joo, Park Kyung-ui Lokalizacja: Sejong City, Korea Południowa Obszar serwisu: 20 000 m.
Obszar projektu: 2975 m2 Dzięki uprzejmości PRAUD
[patrz też: nutribullet cena, mrówka oświęcim, fobicy ]

Powiązane tematy z artykułem: fobicy mrówka oświęcim nutribullet cena